Türkiye’de Vize Süresi İhlali Durumları

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşların yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi de vize sürelerinin geciktirilmesi ya da ihlalidir.  Ancak hükümet bu konuda yeni bir affı 2015 yılında getirmişti ve de bunun süresini 30 Nisan’ a kadar uzatmıştı. Buna olanak sağlayarak aynı zamanda cezalarını ödeyerek Türkiye’den çıkışlarını Kıbrıs haricinde herhangi bir yere giriş yapmalarındaki yasağı kaldırdı.

Cezalarını ödeyen yabancı uyruklu vatandaşlar isterse normal şartlardan 3 ay giriş yasağı uygulamasına takılacaktır fakat bu konuda danışmanlık hizmeti alırsanız aynı gün geri dönüş  bile yapabilmeniz için sizlere gerekli hizmeti verebiliriz. Gerekli durumlarda yabancılara yurt dışına çıkış giriş işlemlerinde yanlarında bile bulunabiliyoruz.

Türkiye'de Vize Süresi İhlali Durumları

İhlal Durumlarında Uygulanacak Cezalar

  • Cezayı ödemeden çıkış yapanlar ise yine 5 yıl giriş yasağı yiyecektir.
  • Ödenmesi gereken ceza ise ihlal edilen süreye ait ikamet harcının 2 katı olarak hesaplanabilir. Ek olarak bazı ülkeler 401.8 TL vize harcı da ödeyeceklerdir.
  • Normal ikamet harçları için İkamet Hesaplama Tablosuna bakabilirsiniz.Fakat bu rakamlar kişiye göre değişiklik gösterdiğinden hiç bir zaman net bir hesaplama yapılamamaktadır.
  • Eğer vize ihlali söz konusu ise veya ikamet tezkeresinin süresi geçmiş ise yabancı uyrukluya yapılacak uygulama ihlal edilen süreye göre değişiklik göstermektedir.
  • Türkiye’ye vizesiz giren yabancı uyruğuna göre 1 veya 3 aylık muafiyet ile girmiş ise şayet bu süre dolmadan ikamet iznine başvurmak durumundadır.

 

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Bulunan Göç İdareleri

Dikkat : Bu site ile göç idaresinin hiç bir bağlantısı yoktur. Özel Danışmanlık Şirketidir. Burada sadece Göç idarelerinin adres bilgilerini paylaşıyoruz. 

İstanbul’ da bulunan göç idareleri konusundan önce dilerseniz Göç idareleri ne amaçla kurulmuştur ve görev tanımlaması nedir diye başlayalım daha sonrasında makalemizin sonunda İstanbul’da ki göç idarelerini açık adresleriyle birlikte sizlere belirtiriz.

Göç idaresi kanununun asıl amacı yabancı uyruklu Vatandaşları Türkiye’ye gelişleri, burada kalmaları esnasında ya da Türkiye’ den çıkışları için Türkiye’den koruma talep etmesinden dolayı yabancılara koruma hakkı sağlamak ve bunun bir düzene sokulması için kurulmuştur. İdarenin asıl görevi sınırlardaki ya da sınır kapılarındaki kişilerin yardımına koşmak talepler doğrultusunda uluslar arası anlatma kişilerin zorlanmaları halinde onlara yardım etmek örneğin yurt dışına çıkışlarda tekrar ülkemize dönüşü sağlayamayan ve de Türkiye’ deki yabancıları koruma altına almaktır.  İstanbul 15 milyonluk bir şehir ve bugün baktığınızda neredeyse Yunanistan’ ın 3 katı bir nüfusa sahip bu nedenle de İstanbul’da bir çok yabancı uyruklu vatandaşında oturma iznine mutabık olarak konakladığını biliyoruz aynen bizde olduğu gibi bizimde vatandaşlarımız diğer ülkelerde konaklıyorlar örneğin bunlara eskiden Almancı olarak tabir edilen gurbetçilerimizi de örnek gösterebiliriz. Eskiden yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza ancak elçilikler veya konsolosluklar aracılığı ile sorun çözme noktasında yaklaşılıyordu ancak bugün göç idaresi kurumu ile bu işlemlerde değişmiş durumda. Göç idaresi yurt dışındaki vatandaşlarımızın sorunlarıyla direk olarak ilgilendiği için onlara en hızlı şekilde ulaşabiliyorlar.

Aşağıda İstanbul’ da bulunan göç idareleri yer alıyor buradan ihtiyacınız doğrultusunda adreslerle birlikte başvuru yapabilirsiniz.

  • Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kâğıthane Ve Sarıyer bölgesinde oturan kişiler başvurularını Beşiktaş çalışma grup başkanlığına yapabilirler. Kurumun adresi ise aşağıda belirtilmiştir.

Adres: Gönenoğlu Sokak, No:10 Gayrettepe/BEŞİKTAŞ (Beşiktaş 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Beşiktaş İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Binası)

Harita

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesinde oturan kişiler başvurularını Beylikdüzü Çalışma Grup Başkanlığına yapabilirler. Kurumun adresi ise aşağıda belirtilmiştir

Adres: Yakuplu Mahallesi Hürriyet Bulvarı No:18 Hükümet Konağı Beylikdüzü

Harita

  • Kadıköy ve Üsküdar bölgesinde oturan kişiler başvurularını Kadıköy Çalışma Grup Başkanlığına yapabilirler. Kurumun adresi ise aşağıda belirtilmiştir

Adres: Bahariye Cad. Kuzu Kestane sok. No: 1 Kadıköy

Harita

  • PENDİK, KARTAL, MALTEPE, SULTANBEYLİ VE TUZLA bölgesinde oturan kişiler başvurularını Pendik Çalışma Grup Başkanlığına yapabilirler. Kurumun adresi ise aşağıda belirtilmiştir

Adres: Doğu Mahallesi Yücel Sokak, Hükümet Konağı – PENDİK

Harita

 

  • İl Göç İdaresi Müdürlüğü ( Merkez )

Harita

+9 212 853 99 90