İstanbul Yabancılar Şube Müdürlüğü – Oturum İzni

Şu an yürürlükte olan düzenlemeyle birlikte Göç idaresi genel müdürlüğünün taşra teşkilat yapılanması henüz tamamlanmadığı için yabancı ülke vatandaşlarının işlemlerinin büyük bir bölümü emniyet genel müdürlüğü ile yapılan anlaşma neticesinde il emniyet yabancılar şube müdürlükleri ve de ilçe yabancılar büro amirlikleri tarafından sağlanmaktadır. Yabancıları yalnız yüz yüze değil aynı zamanda online olarak işlemlerini gerçekleştirebilmesi adına il emniyet yabancılar şube müdürlüğünün internet sitesi üzerinden de randevularını alabilirler. 18 mayıs 2015 tarihinde alınan bu karar neticesinde yabancılar işlemlerini buradan sürdürebilecekler.

İstanbul Yabancılar Şube Müdürlüğü - Oturum İzni

Ülkemizde bugün bir çok yabancı uyruklu vatandaş ikamet etmekte dolayısıyla bu vatandaşlarında belirli aralıklarla ikamet ya da herhangi bir nedenden dolayı yardıma ihtiyaçları olmaktadır bu yüzdende emniyet genel müdürlüğü bu vatandaşların mağdur olmaması ve işlemlerinin de daha hızlı olması adına bu görevi üstlenmişlerdir. Yabancılar aynı zamanda işlemlerini internet üzerinden de rahatlıkla yapabileceklerdir. Eskiden en ufak işlem için dahi kapıların önünde kuyruklar oluşurken bu gün bu sistem sayesinde gereksiz kalabalıklarında önüne geçmiş bulunuyor. Çünkü belirli aralıklarla yabancıları ikamet izinlerinin sürelerini uzatmaları gerekiyor bu da insanların buralara giderek vakitlerinin çoğunu harcamasının önüne geçmiş oluyor. Online işlemler her ortamda olduğu gibi gerek vize anlamında gerekse ikamet noktasında insanların bir hayli yardımcısı oluyor diyebiliriz.

 Ülkemizde gerek iş gerek aile gerekse öğrencilerin ikamet izin başvuruları başta olmak üzere işlemlerin şeffaf ve de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir bu bağlamda e-ikamet projesi bir hayli faydalı işlem görmüştür. İlk başvurular online alındıktan sonra randevu alınarak bu müdürlüklere gidilip gereken işlemlerin tamamlanması sağlanmıştır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply Roza ,

  Merhabalar, ben Turkmenistandan, kiz kardeşim Aina Allayarovani ariyorum.Eger kardeşim yabancilar şube mudurliginde olursa lutfen onu deportla Turkmenistana gonderebilirsinizmi, çünkü annem çok hasta lütfen çok rica ediyorum, tanidiklarimin soylediklerine gore kardeşim Silivride yabancilar şube mudurluginde eger gerçekden orda olursa gonderebilirsinizmi? Onun şu anda hiç bi şeyi yok orda ne işi ne gücü ne evi çok zorluklari çekiyor ama lütfen benim sizi aradigimi soylemeyin lutfen ne olur ben ablasiyim

 • reply Ali Akif Ali ,

  Merhaba.Ben Bulgar Vatandasiyim,su an Ispanyada yasiyorum.Turkiyede oturma izni ve calisma izni almak istiyorum,neler yapmaliyiz bize yardimci olurmusunuz.buradan isteyebilirmiyim oturma iznini?yoksa Turkiyede mi bulunmaliyim.

  • Yabancı Danışmanı

   reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhaba Ali Bey,
   Oturma izni almanız için Türkiye’de bulunmanız gerekmektedir bu konuda da danışmanlık hizmeti almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  • reply irade demiral ,

   merhaba ben türk vetandaşıyım kocaelinden transit yolcu olarak gürcüstandan otoyolu ile azerbaycana getmem icin vizeyi nerden almam gerekiyor

  • reply Anjela ,

   Merhaba.Iyi günler.Ben rus vatandasliyim.Turkiyede oturum alma istiyorum.Yardimci olurmusunuz.Tşk.ederim

   • Yabancı Danışmanı

    reply Yabancı Danışmanı ,

    Merhaba Anjela Hanım,
    Bu konuda bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olabiliriz.

   Yorum Yaz

   +9 0212 853 99 90