Türkiye’de Vize Süresi İhlali Durumları

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşların yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi de vize sürelerinin geciktirilmesi ya da ihlalidir.  Ancak hükümet bu konuda yeni bir affı 2015 yılında getirmişti ve de bunun süresini 30 Nisan’ a kadar uzatmıştı. Buna olanak sağlayarak aynı zamanda cezalarını ödeyerek Türkiye’den çıkışlarını Kıbrıs haricinde herhangi bir yere giriş yapmalarındaki yasağı kaldırdı.

Cezalarını ödeyen yabancı uyruklu vatandaşlar isterse normal şartlardan 3 ay giriş yasağı uygulamasına takılacaktır fakat bu konuda danışmanlık hizmeti alırsanız aynı gün geri dönüş  bile yapabilmeniz için sizlere gerekli hizmeti verebiliriz. Gerekli durumlarda yabancılara yurt dışına çıkış giriş işlemlerinde yanlarında bile bulunabiliyoruz.

Türkiye'de Vize Süresi İhlali Durumları

İhlal Durumlarında Uygulanacak Cezalar

 • Cezayı ödemeden çıkış yapanlar ise yine 5 yıl giriş yasağı yiyecektir.
 • Ödenmesi gereken ceza ise ihlal edilen süreye ait ikamet harcının 2 katı olarak hesaplanabilir. Ek olarak bazı ülkeler 401.8 TL vize harcı da ödeyeceklerdir.
 • Normal ikamet harçları için İkamet Hesaplama Tablosuna bakabilirsiniz.Fakat bu rakamlar kişiye göre değişiklik gösterdiğinden hiç bir zaman net bir hesaplama yapılamamaktadır.
 • Eğer vize ihlali söz konusu ise veya ikamet tezkeresinin süresi geçmiş ise yabancı uyrukluya yapılacak uygulama ihlal edilen süreye göre değişiklik göstermektedir.
 • Türkiye’ye vizesiz giren yabancı uyruğuna göre 1 veya 3 aylık muafiyet ile girmiş ise şayet bu süre dolmadan ikamet iznine başvurmak durumundadır.

 

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply teimurazi ,

  bir sene ceza nekadar

  • admin

   reply admin ,

   Cezalar ülkelere ve süreye göre değişiklik göstermekle beraber bazı durumlarda kişisel olarak bile değişiklik göstermektedir. Bu sebeplerden dolayı konuyla ilgili net bir bilgi verememekteyiz.

  • reply Eren ,

   24 yıldır türk vatandaşı olan eşimle evliyim. İkamet tezkerem 1 sene önce doldu. Fakat ben yenileyemedim cezalı duruma düştüm. Benim nasıl bir rota izlemem gerekmekte. Bana yardımcı olurmusunuz ? Beni ne gibi bir yaptırımlar beklemekte

   • Yabancı Danışmanı

    reply Yabancı Danışmanı ,

    Merhaba Eren Bey, Bu konuyla ilgili ofisimize gelirseniz size sağlıklı bir şekilde yardımcı olabilir sorunsuz şekilde sizi bu durumdan kurtarabiliriz.

   • reply Parmak ,

    Tc vatandaşım eşim yabancı iki yıl evliyiz ama oturma izni yapmadık acaba ülkeden çıkış yapmadan nasıl halledebiliriz çünkü yeni doğan bebeğimiz var

    • Yabancı Danışmanı

     reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhabalar,şuan ki yasalara göre ülkeden çıkış yapmadan malesef olmuyor fakat bu konuyla ilgili size çözümler sunabiliriz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ofis : +9 0212 853 99 90 , Mobil : +9 0539 920 33 22

    • reply Zahid Hüseynoğlu ,

     Merhaba Ben Azerbaycan Vatandasiyim Nahcivan Ozerk Cumhuriyyetinde dogdum orda yasiyorum Istanbula 1Temmuz geldim Ablam Burda evli onlara geldim Bir az Problemler yasandi Turkiyede Donemedim Sonrada Turkiye bana hakikatan iyi geldi konuk severliyi her seyi ile Yetenek sizsinize bas vurdum Dans Ogretmeniyim kendim Bekledim Cevapda alamadim yani mazeret gibi olmasinda Pasaportumun 1ayligi gecti yani 30gunluk suresi doldu 6ay oldu Ben Turkiyedeyim Nahcivana Donunce cezani odesem geri done bilirmiyim ? Lutfen Bunu cevapladirsaniz memnun olurum

     • Yabancı Danışmanı

      reply Yabancı Danışmanı ,

      Merhabalar Zahid bey, Öncelikle ülkemize hoş geldiniz ve ülkemizi sevdiğiniz için mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz bu konuyla ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen ofisimizi ziyaret ediniz veya telefon ile iletişime geçiniz. Ofis : +9 0212 853 99 90 Mobil : +9 0539 920 33 22

     • reply Uğur ,

      Merhabalar eşim ukraynalı su anda ülkemizdee vize ile kalıyor oturma iznine başvurduk fakat mart ayına gün verdiler. Vizesi 1 ocakta bitiyor ve 28 ocakta cıkıs yapıp 3 subatta geri gelmeyi planlıyoruz bu durumda herhangi bir ceza olur mu ? Yada cezayı ödeyip cıkıs yaparsak geldigimzde bir sıkıntı ile karsılasabilir miyiz ?

      • Yabancı Danışmanı

       reply Yabancı Danışmanı ,

       Merhaba Uğur Bey, Bu konuyla ilgili detaylı görüşmeyi telefonda sağladık en kısa zamanda sizleri ofisimize bekliyoruz.

      • reply Hafiz ,

       9 gun vizem bitmis para cezasi ne kadardi

       • reply Şule Demir ,

        Bu bilgiyi sadece havalimanlarında pasaport kontrolden öğrenebilirsiniz. Diğer danışmanlık hizmetlerimiz için bizleri arayabilirsiniz.

       • reply Gülnar ,

        Slm ben turkmenistan vatandaşiyim 10senedir turkiyedeyim .iki yaşinda kizim var hiç çikiş yapmadim. Evliyim resmi kiyamiyoruz .4sene önce yaban şube baş vurdumizda 10.000 cezaniz var demişlerdi ödiyemedik .siz nasil yardimci olabilirsiniz

        • Yabancı Danışmanı

         reply Yabancı Danışmanı ,

         Merhaba Gülnar Hanım,

         Cezanız konusunda emin misiniz? Bu kadar yüksek rakam çıkacağını düşünmüyoruz.

        • reply Rustam ,

         mrb. kolay gelsin size. ben 23.02.2012 de türkmenistandan türkiyeye giriş yaptım.. ben şuan kaçak durumdayım. benim ceza param kaç lira olduğunu öğrenme şansımız varmıdır..

         • Yabancı Danışmanı

          reply Yabancı Danışmanı ,

          Merhaba Rustam Bey,
          Malesef bu rakam sadece havalimanında çıkış yaparken hesaplanıp size bildiriliyor.

         • reply İstaram ,

          Merhaba, ben 55 yaşında Özbek vatandaşı. Türkiye’ye giriş 2010. 2012 de bir Türk erkek ile evlendim. Şimdi boşanma davası devam ediyor. 2014 şubatta geçmiş tüm cezalarımı ödedim. 2014ten sonra hiç ceza ödemedim. Şimdi aftan yararlanmak isterim. Ceza Ne kadar öderim. Özbekistan’da Ne kadar kalıp dönmem lazım. İkamet için dönünce başvuru yapabilir miyim?

          • Yabancı Danışmanı

           reply Yabancı Danışmanı ,

           Merhabalar,

           Bu konuda size yardımcı olabililiriz fakat ofisimize gelip yüz yüze görüşme sağlamalısınız.

          • reply Yasin ,

           Merhaba ben türküm ve eşim özbek 7senedir evliyiz evlendiğimizde ikametezkeresi aldık ve ondan sonra alamadık ve geçenlerde havalanında cezasını sorduğumda basit bir hesap ile 2200$ bahsetti ve eşimin pasaport süresi bitti çıkış yapması gerekiyor.evli olmanın ve çocuklu olmanın hiçbir alternatif yolu yokmu şuanki dolar kuru ile bu cezanın ödenmesi imkansız.bana dönüş yaparsanız sevinirim şuan yurt dışındayım ve bu durumdan kurtulmak istiyorum email adresimi verdim yardımcı olun lütfen

           • Yabancı Danışmanı

            reply Yabancı Danışmanı ,

            Merhaba Yasin Bey,

            Malesef bu konuda indirim söz konusu olamıyor. Devletin istediği ceza parasının tamamı ödenmesi gerekiyor.

           • reply Elcin ,

            Merhaba.Ben Gurcustan vatandasiyim 90 gunluk sureyi asmis bulunmaktayim ….cikista cezami odedim …yeniden ne zaman giris yapabilirim???

            • Yabancı Danışmanı

             reply Yabancı Danışmanı ,

             Merhaba Elçin Hanım,

             Bizimle iletişime geçerseniz bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz.

            • reply aliona ,

             Merhaba 9 ay visa yok ceza nekadar?

             • Yabancı Danışmanı

              reply Yabancı Danışmanı ,

              Merhaba Aliona Hanım,

              Bu hesaplamalar havalimanlarında veya hudut kapılarında sadece çıkış yapacağınız zaman yapılmaktadır aksi durumda bilgi verilmemektedir.

             Yorum Yaz

             +9 0212 853 99 90