Türkiye’de Vize Süresi İhlali Durumları

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşların yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi de vize sürelerinin geciktirilmesi ya da ihlalidir.  Ancak hükümet bu konuda yeni bir affı 2015 yılında getirmişti ve de bunun süresini 30 Nisan’ a kadar uzatmıştı. Buna olanak sağlayarak aynı zamanda cezalarını ödeyerek Türkiye’den çıkışlarını Kıbrıs haricinde herhangi bir yere giriş yapmalarındaki yasağı kaldırdı.

Cezalarını ödeyen yabancı uyruklu vatandaşlar isterse normal şartlardan 3 ay giriş yasağı uygulamasına takılacaktır fakat bu konuda danışmanlık hizmeti alırsanız aynı gün geri dönüş  bile yapabilmeniz için sizlere gerekli hizmeti verebiliriz. Gerekli durumlarda yabancılara yurt dışına çıkış giriş işlemlerinde yanlarında bile bulunabiliyoruz.

Türkiye'de Vize Süresi İhlali Durumları

İhlal Durumlarında Uygulanacak Cezalar

 • Cezayı ödemeden çıkış yapanlar ise yine 5 yıl giriş yasağı yiyecektir.
 • Ödenmesi gereken ceza ise ihlal edilen süreye ait ikamet harcının 2 katı olarak hesaplanabilir. Ek olarak bazı ülkeler 401.8 TL vize harcı da ödeyeceklerdir.
 • Normal ikamet harçları için İkamet Hesaplama Tablosuna bakabilirsiniz.Fakat bu rakamlar kişiye göre değişiklik gösterdiğinden hiç bir zaman net bir hesaplama yapılamamaktadır.
 • Eğer vize ihlali söz konusu ise veya ikamet tezkeresinin süresi geçmiş ise yabancı uyrukluya yapılacak uygulama ihlal edilen süreye göre değişiklik göstermektedir.
 • Türkiye’ye vizesiz giren yabancı uyruğuna göre 1 veya 3 aylık muafiyet ile girmiş ise şayet bu süre dolmadan ikamet iznine başvurmak durumundadır.

 

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply Araz ,

  Merhaba aZeri vatandasiyim 7 aydir kacak durumdayim ceza odedikden sonra geri done bilirmiyim?

  • Yabancı Danışmanı

   reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhaba,

   Bu konuda sorunsuz işlem yapmak için ofisimizi ziyaret ettiğiniz taktirde size danışmanlık hizmeti sunabiliriz.

  • reply ahmed ,

   merhaba irakli vatandasim 2 ay vizem biteli ne kadar gumruk odemem gerekiyor ortalama

   • reply Maysam ,

    merhaba iyi günler ben maysam İran vatandaşıyım bana çıkışta vize ihlal nedeniyle cezası kestiler fakat o gün yanımda o kadar para taşımıyordum o yüzden cezayı ödeyemedim oradaki görevliler bana vize ihlal formu verdiler ve dedikleri eğer bu parayı ödeyemezsen doport olacaksın şimdi bu deportu kaldırmak için ne yapmam gerekiyor?

    • Yabancı Danışmanı

     reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhaba,

     5 yıl beklemelisiniz yada konsolosluk aracılığıyla vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

    • reply Maysam ,

     Merhaba ben maysam İran vatandaşıyım İran vatandaşıyım bana vize ihlal nedeniyle cezası kestiler fakat o gün yanımda o kadar para taşımıyordum o yüzden cezayı ödeyemedim oradaki görevliler bana bu parayı ödeyemedim takdirde beş yıla kadar Türkiye’ye giriş yapamayacağımı söylediler ama duyduğuma göre eğer tekrar vize alıp ve şu verildiği cezayı ödersem Türkiye’ye döne bilirim şimdi bu söylentiler doğru mu değil mi bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz

    Yorum Yaz

    +9 212 853 99 90