Türkiye’de Vize Süresi İhlali Durumları

Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşların yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi de vize sürelerinin geciktirilmesi ya da ihlalidir.  Ancak hükümet bu konuda yeni bir affı 2015 yılında getirmişti ve de bunun süresini 30 Nisan’ a kadar uzatmıştı. Buna olanak sağlayarak aynı zamanda cezalarını ödeyerek Türkiye’den çıkışlarını Kıbrıs haricinde herhangi bir yere giriş yapmalarındaki yasağı kaldırdı.

Cezalarını ödeyen yabancı uyruklu vatandaşlar isterse aynı gün geri dönüş yaparak 10 gün içinde ikamet izni başvurusu yapacağına dair taahhütname imzalayarak giriş yapabilir. 10 gün içerisinde ikamet izni başvurusu yapmaz (İstanbul için randevu almaları yeterli) ise tekrar kaçak durumuna düşecekler ve yasal müeyyide uygulanacaktır.

Türkiye'de Vize Süresi İhlali Durumları

İhlal Durumlarında Uygulanacak Cezalar

 • Cezayı ödemeden çıkış yapanlar ise yine 5 yıl giriş yasağı yiyecektir.
 • Ödenmesi gereken ceza ise ihlal edilen süreye ait ikamet harcının 2 katı olarak hesaplanabilir. Ek olarak bazı ülkeler 353,10 TL vize harcı da ödeyeceklerdir.
 • Normal ikamet harçları için İkamet Hesaplama Tablosuna bakabilirsiniz.
 • Eğer vize ihlali söz konusu ise veya ikamet tezkeresinin süresi geçmiş ise yabancı uyrukluya yapılacak uygulama ihlal edilen süreye göre değişiklik göstermektedir.
 • Türkiye’ye vizesiz giren yabancı uyruğuna göre 1 veya 3 aylık muafiyet ile girmiş ise şayet bu süre dolmadan ikamet iznine başvurmak durumundadır.

 

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply teimurazi ,

  bir sene ceza nekadar

  • admin

   reply admin ,

   Cezalar ülkelere ve süreye göre değişiklik göstermekle beraber bazı durumlarda kişisel olarak bile değişiklik göstermektedir. Bu sebeplerden dolayı konuyla ilgili net bir bilgi verememekteyiz.

  Yorum Yaz

  • Bizi Takip Edin

   Facebook
   Facebook
   Google+
   Google+
   http://www.yabancidanismani.com/turkiyede-vize-suresi-ihlali-durumlari.html">
   LINKEDIN
   INSTAGRAM
  • Bize Ulaşın

   Telefon :
   Ofis: +90 0212 853 99 90
   Mobil: +90 0539 920 33 22

   Mail :
   info@yabancidanismani.com

   Adres :
   Cumhuriyet Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı Concepta Plaza Çarşı Girişi No:91/1 Dükkan:13 Beylikdüzü - İSTANBUL

  • Neden Biz?

   Oturma izni ve Çalışma izni konularını başarı ile çözümleyen firmamız aracılıyla yapacağınız tüm işlemlerden %100 memnuniyet garantisi alacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz.

   Hiç çekinmeden bizi arayabilir ya da Beylikdüzü'nde bulunan ofisimizi ziyarete gelebilir ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

  • Sizi Arayalım

   Telefon numaranızı bırakırsanız en kısa zamanda biz sizi arayacağız.

   Ad Soyad

   Telefon

   Konu

  +9 0539 920 33 22