V84 Şartlı Giriş Yaptırmak

v84

Bilindiği üzere 11 nisan 2014 yılında bir kanun yürürlüğe girdi bu kanunda yazılan şu ki para cezasını ödedikten sonra yurt dışına çıkan yabancıların tekrar yurda girişlerinde bir geçici bir yasak konuluyor ve tekrar bir gün sonrasında bile tekrar ülkeye geldiklerinde kendilerine şartlı giriş formu imzalatılarak Türkiye’ de ikametini alabiliyorlar. Bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti istiyorsanız hemen bizi arayın!

Deport ve V84 Nedir?

Deport diye bilinen şey aslında giriş yasağı demektir. Giriş yasakları ise süreli giriş yasağı ve süresiz giriş yasağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. süreli giriş yasağı yapılan suçun cinsine ve ödenmeyen para cezasına göre değişiklik göstermektedir. Süresiz giriş yasağı ise bir defalığına konulur ve kaldırılana kadar süresiz olarak Türkiye’ye giriş yasaklanır. Süreli giriş yasaklarına örnek olarak vize ihlalinde bulunduğunuz zaman kaçak konumunda Türkiye’ye girdiğiniz zaman , izinsiz çalıştığınız zaman ya da Türkiye’ de bir suça karıştığınız zaman size verilen yasaktır. Süreli giriş yasakları şu anda 11 nisan 2014 tarihinde değişen kanunla birlikte en fazla 5 yıl olur ve daha sonrasında 5 yıl daha uzatılabilir.

Para cezasını ödemeden çıkan yabancılara 5 yıl giriş yasağı konulur bazı yabancılar daha Türkiye’ye gelmem gelirken öderim gibi düşünceye sahip olurlar bu düşünceler yanlıştır. 11 nisan 2014’ de para cezasını ödeyerek giden yabacılara artık kalıcı giriş yasağı konulmuyor. Bundan yararlanarak 10 gün içerisinde ikamet izni alma şartıyla şartlı olarak Türkiye ye giren ve V84 kodu koyulan yabancılar bunu ihmal ettikleri zaman 10 gün içerisinde ikamet izni için yabancılar şubesine başvurmadıkları sürece kendilerine bu sefer ceza olarak bu kez süreli giriş yasağı konulacaktır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply eren ,

  Merhaba . Turkiye’de okuyorum . Bu sene mezun olucam . Ikametimin suresi 20 eylulde bitiyor. 3 ay daha kalma durumum olabilir . Nasil bir cezai yaptirim uygulanicagini ogrenebilirmiyim ? Veya ikametimi 6 ay daha uzatabilirmiyim ? Ne yapmam gerekicek ?

  • Yabancı Danışmanı

   reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhaba,

   6 aylık ikamet izni alabilirsiniz bu konuda sizlere hizmet sunabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  • reply Adrian ,

   Merhaba değerli arkadaşlar, daha önce vize ihlali yaptım. Ülkeden çıkarken belirli bir miktar para verdikten sonra tekrar ülkeye giriş yaptım, lakin 10 günlük bir süreç verdiler randevu almam için ben ise 20 gün filan sonra aldım ve oturma izni vermediler 30 günü aştığım için. Şimdilik 5 yıllık ceza yedim, ülkeden çıkarken hem vize cezası verdim hemde 10 gün içerisinde almadığım randevunun parasını verdim. Bu 5 sene içerisinde acaba nasıl giriş yapabilirim, yarın için biletim var giriş denemesi için. Sizce durum nasıl olur ?
   Acil dönüş yaparsanız sevinirim. (2 ay 9 gündür kendi ülkemde kaldım yani Moldova) ve Türkiye’de 14 senede ikamet etmekteyim, bu durumda kolaylık sağlanır mı acaba ?

   • Yabancı Danışmanı

    reply Yabancı Danışmanı ,

    Merhaba Adrian,
    Maalesef ülkeye giriş denemeniz olumsuz sonuçlanacaktır. Şartlı giriş ihlali kesinleşmiş deport cezası aldırır.

   • reply Ayday ,

    Merhaba iki senedir vize ile Türkiye’de kaldım bu sefer bir buçuk ay geçtiğinde çıkış yaptım ceza ödeyerek ama bir ay sonra 10 günlük şartlı giriş ile geçebilir miyim?

    • Yabancı Danışmanı

     reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhaba,
     Bu konuda dilerseniz size danışmanlık hizmeti verebiliriz, bizimle iletişime geçiniz lütfen.

    Yorum Yaz

    +9 212 853 99 90