V84 Şartlı Giriş Yaptırmak

v84

Bilindiği üzere 11 nisan 2014 yılında bir kanun yürürlüğe girdi bu kanunda yazılan şu ki para cezasını ödedikten sonra yurt dışına çıkan yabancıların tekrar yurda girişlerinde bir geçici bir yasak konuluyor ve tekrar bir gün sonrasında bile tekrar ülkeye geldiklerinde kendilerine şartlı giriş formu imzalatılarak Türkiye’ de ikametini alabiliyorlar. Bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti istiyorsanız hemen bizi arayın!

Deport ve V84 Nedir?

Deport diye bilinen şey aslında giriş yasağı demektir. Giriş yasakları ise süreli giriş yasağı ve süresiz giriş yasağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. süreli giriş yasağı yapılan suçun cinsine ve ödenmeyen para cezasına göre değişiklik göstermektedir. Süresiz giriş yasağı ise bir defalığına konulur ve kaldırılana kadar süresiz olarak Türkiye’ye giriş yasaklanır. Süreli giriş yasaklarına örnek olarak vize ihlalinde bulunduğunuz zaman kaçak konumunda Türkiye’ye girdiğiniz zaman , izinsiz çalıştığınız zaman ya da Türkiye’ de bir suça karıştığınız zaman size verilen yasaktır. Süreli giriş yasakları şu anda 11 nisan 2014 tarihinde değişen kanunla birlikte en fazla 5 yıl olur ve daha sonrasında 5 yıl daha uzatılabilir.

Para cezasını ödemeden çıkan yabancılara 5 yıl giriş yasağı konulur bazı yabancılar daha Türkiye’ye gelmem gelirken öderim gibi düşünceye sahip olurlar bu düşünceler yanlıştır. 11 nisan 2014’ de para cezasını ödeyerek giden yabacılara artık kalıcı giriş yasağı konulmuyor. Bundan yararlanarak 10 gün içerisinde ikamet izni alma şartıyla şartlı olarak Türkiye ye giren ve V84 kodu koyulan yabancılar bunu ihmal ettikleri zaman 10 gün içerisinde ikamet izni için yabancılar şubesine başvurmadıkları sürece kendilerine bu sefer ceza olarak bu kez süreli giriş yasağı konulacaktır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply İnci ,

  Merhabalar;
  Eşim fransız vatandaşı şuan Türkiye’ye giriş izni var mı öğrenmek istiyorum eşim Türkiyede bir süre kaldıktan sonra 180 günde 90 günü aşıp Türkiyeden ceza ödeyip çıkış yapmıştır.Giriş yaparkende ikamet şartlı giriş yapmıştır biz randevumuzu aldık fakat 3 ay sonra verildiği için pasaport süresi bitti diye ikmet alamadık mecburen Türkiyeden çıkış yapmak zorunda kaldı ve para cezasıda ödedik.Eşimin toplam aşım süresi yaklaşık 7 aydır ne zaman giriş yapabilir?

  • admin

   reply admin ,

   Merhabalar İnci Hanım, Bu konuyla ilgili detaylı olarak telefonda İnci hanımla görüştük, Birlikte çalıştığımız taktirde en kısa zamanda eşiniz Türkiye’ye giriş yapacaktır.

  • reply Parviz ,

   iyigunler
   ben Azereycan Vatandasiyim
   2016 ocak 10 İstanbula giris yaptim – 2016 agustos 20 si cikis yaptim 7 aylik ceza bedeli odedim
   pasaportamda ve ya her hangi bir belgede kac gun giris yasagimin olmasi belirtilmedi
   1.sorum – benim giris yasagim kac gun ve ya ay
   2.sorum – ceza bedeli odemisim gris yasagim bitmeden v 84 hukukumu kullanarak şartlı giriş yapa bilirmiyim
   önceden teşekkür ederim

   • admin

    reply admin ,

    Konuyla ilgili telefonda detaylı görüşme sağlanmıştır.

   • reply Tina ,

    Merhaba. Ben kırgız. Vize bitti 2 ay geçti . Çıkış yapıp ve türkiye giriş yapmam için kaç ay bekleyecem? Şartli bize ile giriş yapma imkanım var mi? Bana şartlı bize vermezler dediler…. ben çabuk dönmem için ne yapa bilirim? Teşekkürler

    • Yabancı Danışmanı

     reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhaba Tina hanım bu konuyla ilgili bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olabiliriz.

    • reply Melek ,

     Iyi gunler !ben turkiyede vizasiz 17 ay ,Kirgiz vatandasiyim ceza ne kadar olacak ,ve şartlı giris yapabiliyor miyim acaba ?

     • Yabancı Danışmanı

      reply Yabancı Danışmanı ,

      Merhaba Melek Hanım, Lütfen bizimle iletişime geçin bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti verelim.

     • reply shamsaddin ,

      merhaba ıkıncı kere v84 den yararlana bılırmıyız

     • reply ibrahim ,

      3 aylik muaf suremi 13 gun gecirdim ve cikista ceza yazildi odeyemedim sonra girist yapip odeme yapmak istedim ama girisime izin vermediler neler yapmam gerekiyor

      • Yabancı Danışmanı

       reply Yabancı Danışmanı ,

       Merhaba İbrahim Bey,
       Malesef 5 yıl yasak almışsınız 5 yıl boyunca ülkeye giriş yapamazsınız.

      • reply Nergis Ahmed ,

       Ben kirgiz vatandaşiyim 2senelik cezayimi odeyib turkiyadan cikiş yapdim şartli vize ile giriş yapabilrmiyim

      Yorum Yaz

      +9 0212 853 99 90