V84 Şartlı Giriş Yaptırmak

v84

Bilindiği üzere 11 nisan 2014 yılında bir kanun yürürlüğe girdi bu kanunda yazılan şu ki para cezasını ödedikten sonra yurt dışına çıkan yabancıların tekrar yurda girişlerinde bir geçici bir yasak konuluyor ve tekrar bir gün sonrasında bile tekrar ülkeye geldiklerinde kendilerine şartlı giriş formu imzalatılarak Türkiye’ de ikametini alabiliyorlar. Bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti istiyorsanız hemen bizi arayın!

Deport ve V84 Nedir?

Deport diye bilinen şey aslında giriş yasağı demektir. Giriş yasakları ise süreli giriş yasağı ve süresiz giriş yasağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. süreli giriş yasağı yapılan suçun cinsine ve ödenmeyen para cezasına göre değişiklik göstermektedir. Süresiz giriş yasağı ise bir defalığına konulur ve kaldırılana kadar süresiz olarak Türkiye’ye giriş yasaklanır. Süreli giriş yasaklarına örnek olarak vize ihlalinde bulunduğunuz zaman kaçak konumunda Türkiye’ye girdiğiniz zaman , izinsiz çalıştığınız zaman ya da Türkiye’ de bir suça karıştığınız zaman size verilen yasaktır. Süreli giriş yasakları şu anda 11 nisan 2014 tarihinde değişen kanunla birlikte en fazla 5 yıl olur ve daha sonrasında 5 yıl daha uzatılabilir.

Para cezasını ödemeden çıkan yabancılara 5 yıl giriş yasağı konulur bazı yabancılar daha Türkiye’ye gelmem gelirken öderim gibi düşünceye sahip olurlar bu düşünceler yanlıştır. 11 nisan 2014’ de para cezasını ödeyerek giden yabacılara artık kalıcı giriş yasağı konulmuyor. Bundan yararlanarak 10 gün içerisinde ikamet izni alma şartıyla şartlı olarak Türkiye ye giren ve V84 kodu koyulan yabancılar bunu ihmal ettikleri zaman 10 gün içerisinde ikamet izni için yabancılar şubesine başvurmadıkları sürece kendilerine bu sefer ceza olarak bu kez süreli giriş yasağı konulacaktır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply Nazima ,

  Merhaba benım calişma izınım vardı 2 seneye yapmak ıstedım muhasebeci gecektıgı ıcın yapamadım ve ozbekıstana Çıkmak zorunda kaldım cazamı cazamı udadım 2 ay kaldım ve gerı döndüm Türkiye girerken bana bırsey demedıler normal gırdım ama sartli girdım onu da bilmiyorum 18 gunda randavuya baş vurdum 10 Mayıs da polisda ranveyu vermem lazim nasil üranicam ben sartli gırdım yok mı

  • reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhabalar,
   Çalışma izni iptal olan yabancılar 1 yıl süreyle oturum izni alamıyor artık.

  • reply Nuray ,

   Merhabalar ben 2016 da sartli girisle giris yaptim randovumu aldim ama oturma iznimi almadan cikmak zorunda kaldim cikdigimda cezamida odedim ama bana bisey soylenilmedi artik 4 aydir azerbqycandayim turkiyeye donnek isdyorum genelde 3 ay yasak oluyo done bilirmiyim veya 2 ci kez sartli giris yapa bilirmiyim sartli ggirisi ihmal etdiyimde ceza ne kadar oluyor ve ben 4 ay kaldim 10 gunluk izinle girdigimde bekleyemedin oturma iznimi bana detaylj bilgi verirseniz sevinirim

   • reply Orhan ,

    iyi akşamlar. Ben Ankara okuyan yabancı öğrenciyim. Bu sene oturma iznimi zamanında uzatmadığım için cezalı duruma düştüm( 6 ay) . 3 gün sonra Hopa sınırından çıkış yapacağım ve cezamı sınırda ödeyeceğim. Bu durumda 10 gün içerisinde Türkiye’ye geri dönmem için herhangi birşey engel olur mu? Ankara göç idaresine sorduğumda daha önce cezalı duruma düşmediğin için hiç bir sıkıntı olmaz dediler. Yine de tam emin olamadım size sorayım dedim. Şimdiden teşekkür ederim

    • reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhaba Orhan Bey,

     Maalesef Orhan bey size bu konuda buradan bilgi vererek yanıltıp sonradan herhangi bir sorun yaşama sorumluluğunuzu alamayız.

    • reply Niko ,

     V 84 yani para cezasını ödeyen birisi 3 ay beklemeye bilirmi?

     • reply Yabancı Danışmanı ,

      Merhabalar,
      3 ay beklemeden giriş yapılabilir bu konuda danışmanlık hizmeti almak için lütfen bizi ziyaret ediniz.

     • reply Davud ,

      Merhaba, ben turkiyede universite okuyordum 2011 eylude ogrenci vize ile geldim, iki yil okudum, son iki yil universiteye gitmedim, ogrenci vizem 2015’te bitti, bu durumda ne yapabilirim? cezam kac tl olur yaklasip, deport olmadan cezami odemek istersem? bir de cezami odeyip cikis yaptiktan sonra v84’ten yararlanabilirmiyim?
      sagolun

      • reply Yabancı Danışmanı ,

       Merhaba Davud bey,
       Malesef cezanızı sadece çıkış yaparken havalimanında öğrenebiliyorsunuz. V84 den yararlanma şansınız var tabiki ama herşeyi düzgün yapmanız gerekiyor bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

       • reply Orhan ,

        Herşeyi düzgün yapmanız derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? Teşekkürler

      • reply Nazir ,

       Merhaba ben afghanistan vatandaşı turkiye ye kaçak geldim ben acaba şartli giriş yapabiler miyim

       • reply Yabancı Danışmanı ,

        Merhaba Nazir Bey,

        Malesef kaçak yollarla giriş yapan kişiler oturma iznine başvuru yapamazlar. Şartlı giriş için çıkış yaptığınızda kaçak girişiniz olduğundan dolayı giriş yasağı alırsınız.

       • reply Noz ,

        Bilgi için taşakkur ediyorum.

        • reply Noz ,

         Merhaba. V84 ihlal yaptim. Sartli giriş yapib 4ayda çikiş yaptim. Çikarkan 699tele çazo üdadim. Ne zaman giŕiş yapabilirim? Taşakkur ederem.

         • reply Yabancı Danışmanı ,

          Merhabalar,

          V84 ihlali duruma göre 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık giriş yasağına sebep olmaktadır bu konuda çıkış yaparken görevli memur sizi bilgilendirmesi gerekiyor.

         • reply Noz ,

          Merhaba. Rahatsiz ettiğim uçun özur delerim. Giriş yasaği suresini nasil öranabiliriz.V84ihlali yaptim. Yardamçi olsaniz sevinirim.

         • reply iSMAYIL ,

          Meraba rahatsız etdiğim için özür dilerim Azerbaycan vatandaşıyım ben 09.02.2017 tarihinde sınırdan geçerken bir v 84 kağıt imzaladım türkiyeye girdim okulum dondurulmuş olduğu için oturma izni alamadım o yüzden 10 günü doldurmadan türkiyeden çıktım. sadece 5 gün kaldım çıkarken para cezası ödedim . Eylül ayında geri döneceğim. acaba bir problem olurmu…
          İl göç idaresine gitdim başvuru yapmadan bana okulum donuk olduğu için ikamet veremeyeceklerini söylediler. O yüzden 10 günün doldurmadan çıkarsan gümrükden bir problem olmaz dediler bende yarın baküye döndüm
          Para 135 tl cezasınıda ödedim. Bana tekrar girmeye izin verirlermi bilmiyorum ? Bana yardımcı ola bilirmisiniz ?

          • reply Yabancı Danışmanı ,

           Merhaba İsmail Bey,
           Çıkış yaparken size bir giriş yasağı uyguluyorlar çünkü v84 ihlali yaptığınızdan dolayı bunun süresi oradaki işlem yapan memura bağlıdır ve çıkış yaparken size tebliğ etmesi gerekiyor. Bu yasak süresi dolduktan sonra giriş yapabilirsiniz.

           • reply İsmayıl ,

            Bilgi için teşekkür ediyorum. Bir şey daha sorıyim. Turkiyede sicilim temiz bir problem yaşamadım. Bana kaç ay giriş yasağı koyduklarını nerden öğrene bilirim.

         • reply nazira ,

          Merhaba. Uzbek vatandaşim. Şartli giriş yaptim. Rendovi oldim sugorta yaptirdim. Utirma izn olmadan 5ayda çikiş yaptim.ne zamon girisyapabilirim? taşakkur ederem.

          • reply Yabancı Danışmanı ,

           Merhaba Nazira Hanım,
           Çıkış yaptığınızda size aldığınız giriş yasağı süresi tebliğ edilmesi gerekiyor.

          • reply İldar ,

           Teşekkü ederim

           • reply İldar ,

            Meraba iyi günler ben kırgızistan vatandaşıyım Türkiyede okuyorum v84 şartlı girişi ihlal ettim ve bu da benim ülkeden çıkışıma neden oldu şimdi vize alamazsam ikinci v84 şartıyla giriş yapamaz mıyım öğrenci belgemi tüm belgelerimle havaalanına gitsem durum ne olur?

           • reply Nergis Ahmed ,

            Ben kirgiz vatandaşiyim 2senelik cezayimi odeyib turkiyadan cikiş yapdim şartli vize ile giriş yapabilrmiyim

           • reply ibrahim ,

            3 aylik muaf suremi 13 gun gecirdim ve cikista ceza yazildi odeyemedim sonra girist yapip odeme yapmak istedim ama girisime izin vermediler neler yapmam gerekiyor

            • reply Yabancı Danışmanı ,

             Merhaba İbrahim Bey,
             Malesef 5 yıl yasak almışsınız 5 yıl boyunca ülkeye giriş yapamazsınız.

            • reply shamsaddin ,

             merhaba ıkıncı kere v84 den yararlana bılırmıyız

            • reply Melek ,

             Iyi gunler !ben turkiyede vizasiz 17 ay ,Kirgiz vatandasiyim ceza ne kadar olacak ,ve şartlı giris yapabiliyor miyim acaba ?

             • reply Yabancı Danışmanı ,

              Merhaba Melek Hanım, Lütfen bizimle iletişime geçin bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti verelim.

             • reply Tina ,

              Merhaba. Ben kırgız. Vize bitti 2 ay geçti . Çıkış yapıp ve türkiye giriş yapmam için kaç ay bekleyecem? Şartli bize ile giriş yapma imkanım var mi? Bana şartlı bize vermezler dediler…. ben çabuk dönmem için ne yapa bilirim? Teşekkürler

              • reply Yabancı Danışmanı ,

               Merhaba Tina hanım bu konuyla ilgili bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olabiliriz.

              • reply Parviz ,

               iyigunler
               ben Azereycan Vatandasiyim
               2016 ocak 10 İstanbula giris yaptim – 2016 agustos 20 si cikis yaptim 7 aylik ceza bedeli odedim
               pasaportamda ve ya her hangi bir belgede kac gun giris yasagimin olmasi belirtilmedi
               1.sorum – benim giris yasagim kac gun ve ya ay
               2.sorum – ceza bedeli odemisim gris yasagim bitmeden v 84 hukukumu kullanarak şartlı giriş yapa bilirmiyim
               önceden teşekkür ederim

               • reply admin ,

                Konuyla ilgili telefonda detaylı görüşme sağlanmıştır.

               • reply İnci ,

                Merhabalar;
                Eşim fransız vatandaşı şuan Türkiye’ye giriş izni var mı öğrenmek istiyorum eşim Türkiyede bir süre kaldıktan sonra 180 günde 90 günü aşıp Türkiyeden ceza ödeyip çıkış yapmıştır.Giriş yaparkende ikamet şartlı giriş yapmıştır biz randevumuzu aldık fakat 3 ay sonra verildiği için pasaport süresi bitti diye ikmet alamadık mecburen Türkiyeden çıkış yapmak zorunda kaldı ve para cezasıda ödedik.Eşimin toplam aşım süresi yaklaşık 7 aydır ne zaman giriş yapabilir?

                • reply admin ,

                 Merhabalar İnci Hanım, Bu konuyla ilgili detaylı olarak telefonda İnci hanımla görüştük, Birlikte çalıştığımız taktirde en kısa zamanda eşiniz Türkiye’ye giriş yapacaktır.

                Yorum Yaz