V84 Şartlı Giriş Yaptırmak

v84

Bilindiği üzere 11 nisan 2014 yılında bir kanun yürürlüğe girdi bu kanunda yazılan şu ki para cezasını ödedikten sonra yurt dışına çıkan yabancıların tekrar yurda girişlerinde bir geçici bir yasak konuluyor ve tekrar bir gün sonrasında bile tekrar ülkeye geldiklerinde kendilerine şartlı giriş formu imzalatılarak Türkiye’ de ikametini alabiliyorlar. Bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti istiyorsanız hemen bizi arayın!

Deport ve V84 Nedir?

Deport diye bilinen şey aslında giriş yasağı demektir. Giriş yasakları ise süreli giriş yasağı ve süresiz giriş yasağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. süreli giriş yasağı yapılan suçun cinsine ve ödenmeyen para cezasına göre değişiklik göstermektedir. Süresiz giriş yasağı ise bir defalığına konulur ve kaldırılana kadar süresiz olarak Türkiye’ye giriş yasaklanır. Süreli giriş yasaklarına örnek olarak vize ihlalinde bulunduğunuz zaman kaçak konumunda Türkiye’ye girdiğiniz zaman , izinsiz çalıştığınız zaman ya da Türkiye’ de bir suça karıştığınız zaman size verilen yasaktır. Süreli giriş yasakları şu anda 11 nisan 2014 tarihinde değişen kanunla birlikte en fazla 5 yıl olur ve daha sonrasında 5 yıl daha uzatılabilir.

Para cezasını ödemeden çıkan yabancılara 5 yıl giriş yasağı konulur bazı yabancılar daha Türkiye’ye gelmem gelirken öderim gibi düşünceye sahip olurlar bu düşünceler yanlıştır. 11 nisan 2014’ de para cezasını ödeyerek giden yabacılara artık kalıcı giriş yasağı konulmuyor. Bundan yararlanarak 10 gün içerisinde ikamet izni alma şartıyla şartlı olarak Türkiye ye giren ve V84 kodu koyulan yabancılar bunu ihmal ettikleri zaman 10 gün içerisinde ikamet izni için yabancılar şubesine başvurmadıkları sürece kendilerine bu sefer ceza olarak bu kez süreli giriş yasağı konulacaktır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply Dilara ,

  Merhaba
  V71 ve Ç135 kodlar nedir. Cezayı ödemiştim. Faturası de var. 4 ay geçti
  Yine türkiyeye gelirsem problem olacak mi???

 • reply Xilola Mirzaeva ,

  Meraba. Ben Hilol. Ben stanbulda 1 sena çalişib jazo para udab getim. Sungre 3 oy dulmedan stanbula giriş yapdin. Beni havo limonide şartli giriş yapdiler. Sugre 10 gun içinde ikamadda gemam lozimdi. Amma ben anamadim iş bulamadim haste uldim 28 gunde stanbuldan çikdim şimde bana qeport yapdilermi yukmi bimeyorim.

  • reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhaba,
   Şartylı giriş ihlali durumunda en az 3 ay duruma göre daha fazla giriş yasağı alırsınız.

  • reply afsaneh ,

   merhaba. .ben iranda im 3 yıl Türkiye mülteci kaldım sonra kendi iptal ettim ve İran döndüm. . bilmiyorum şu an giriş yasağı var yada yok. .ceza parasi bana hava limanı polis istememiş …sadece yabancı şube türkiye bana demiş sen 5 yil giriş yasağı var çünkü mülteci iptal etti. ..ben 2 yıl iranda kaldım şimdi Türkiye dönmek istiyorum çünkü bir kızim var türk vatandaşı. .babası türkiye ..ben ne yapayım? ???

   • reply Yabancı Danışmanı ,

    Merhaba Afsaneh hanım,
    Konsolosluk aracılığıyla vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

   • reply Mehmet ,

    Merhaba benim kız arkadaşım oturma izni almadan 10 ay istanbulda kaldı çıkış yaparken ceza parasını ödedik. Tekrar 1 sonra türkiyeye giriş yapabilrimi

    • reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhaba Mehmet Bey,
     Sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti verebiliriz, isterseniz bizimle iletişime geçip ofisimizi ziyaret edebiliriniz.

    • reply Zara ,

     Merhaba ben Azerbaycan vatandaşıyam,ikamet izinim var ama çoçuğumun yokdu.Çoçuk 6aylıkdı.İkamet izini almak lazım?

     • reply Yabancı Danışmanı ,

      Merhabalar,
      Sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti verebiliriz, isterseniz bizimle iletişime geçip ofisimizi ziyaret edebiliriniz.

     • reply Yildiz ,

      Merhabalr ben 1sene deport olmuştum şartlı giriş yaparak ikamet izni alamadım için . sonra patronlar çalışma vize yaparak Türkiye geldim 8aydir calisyorum .. Bu isi bırakmak zorunda kaldım çalışma vizemi iptal edeceğin söyledi patronun.. Transfer yaptırmaya izinde vermiyor kacak kalcam 1sene ikamet izni alamiycam imis .. Memlekette gitip 1sene beklemeden burada 1sene calissam kacak olarak sonra giriş çıkış yaparsam sorun olmaz mi ceza verirler mi

      • reply Hikmet ,

       İyi gunler sizinle nasil iletisime gece bilirim Turkiyede 3 ay kaldikdan sonra ciktigimda cezayi odedim erken gire bilmek icin ne yapmaliyim

       • reply mehmet ,

        merhaba, v-84 şartli girişi kaldirdilar duydum doğrumu acaba??

       • reply Roman ,

        Selam ben bir kere geldim 9 ay kaldim geri dondum cezami odedim 90 gun sonra yine geldim simdi ciksam cezami odesem 90 gun icinde yine gele bilirmiyim

        • reply ZOHRAB ABDUYEV ,

         MERHABA. COK ACIL LUTFEN. BEN DOKTORUM, TURKIYEDE EGITIM GORUYORUM. 30 KASIM 2017 DE OTURUM IZNIM BITDI. OTURUM IZNI BITMEDEN GOC IDARESINDEN 28 ARALIGA RANDEVU ALDIN. AMA RANDEVU TARIHI 28 OCAK AKLIMDA KALMIS. DOLAYISIYLA RANDEVUYA GIDEMEDI. SIMDI CIKIS YAPIP CEZAYI ODERSEM SARTLI GIRIS YAPA BILIRMIYIM?

         • reply Yabancı Danışmanı ,

          Merhabalar,
          Sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti verebiliriz, isterseniz bizimle iletişime geçip ofisimizi ziyaret edebiliriniz.

         • reply elnur ,

          merhaba ben Elnur azeri vetendawiyim.ben 07.28.2017 ci yilda turkiyeye ilk giriwimi yapdim 1ay sonra randivu aldim randivumun suresi 28.12.2017 ci yila kadardi.wu zaman otrum icin gide bilmedim ve 10 gun gecikme oldu sonra baw vurdum yabancidaniwmanina bana girw cixw yapmami soylediler 08.01.2018ci yilinda ben girw cixw yapmaq icin sinira geldim 411 tl cezam vardi odedim ve bana 3 ay sonra donmemi soylediler .benimde acelem var yari ora donmem icin bana werrtli izin vere bilyorlarmi.yardimniz ihtyacim var

          • reply elnur ,

           Merhaba.ben azerbaycan vetandwi turkiyeden donunce cezam vardi 411tl odedim ve bana soylediler 3 ay sonra geri done bilersen .wimdi turkiyeden ciktikm 1 ay oldu wimdi ben nasil turkiye gide bilyorum.?? V84 forumu imzalatarak turkiye kece bilirinmi?

           • reply Yabancı Danışmanı ,

            MErhabalar,
            3 ay yasak aldığınızı söylediyseler sizlere 3 ay beklemeniz gerekmektedir.

          • reply Emiliya ,

           Merhaba ben Azerbaycanlıyım giriş çıkı

           • reply kaan ,

            mrhlar benim eşimin babası 93 gün burada kaldı 3 gün ihlal etti.cezayı ödedik.tekrar ne zaman girebilir.yada şartlı girişle ne zaman türkiyeye girebilir.

            • reply Yabancı Danışmanı ,

             Merhaba Kaan Bey,
             Bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabiliriniz bunun için ofisimizi ziyaret edebilir yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

            • reply Azat ,

             Merhaba ben Kırgızistan vatandaşıyım Türkiye’den giderken ceza parasını ödedim ve ben bir ay içi geri dönüş yapmak istiyorum. Nasıl olur bu zaman?

             • reply Yabancı Danışmanı ,

              Merhaba Azat Bey,
              Bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabiliriniz bunun için ofisimizi ziyaret edebilir yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

             • reply Hidayet ,

              Merhaba sorum şu olucak ben geçen sene ceza parasını ödemediyim için bana 5 senelik giriş yasağı konuldu ama 6ay sonra öyrenci vizesi ile geri döndüm 10gün içinde randevu aldım sadece olarak randevu yerini yani İlçesini yalnış seçdiyim için benim üniversite Sakarya bense İstanbul Pendike aldım randevunu ancak randevu günüm geldiyinde bana burdan ikamet vere bilmeyeceklerini söylediler 6 buçuk ay sonra hava limanında geri döndüyümde ceza parasını ödedim ve bana 3ay giriş yapamayacağımı söylediler şimdi bilmek istediyim ben V84 belgesinden yararlana bilirmiyim daha 10günüm dolmadı İstanbuldan geleni Okuduğunuz için teşekkür ederim

             • reply emrah ,

              Merhaba. Para cezasini odemeden deport edilinler icin v 84 kaununu gecerlimidir?. Simdiden tesekkurler

             • reply Bobur mirzo ,

              Merhaba guç idaresi bana
              Vize ihlali Çalişma İznsiz çalişma….
              30 gun sure verdi surem dolmadan 10 gun once çkiş yapiyorum çikarkan 3 senelik cezamida odiyeceğim tekrarda V84 koduyla 20 gun içersinde şartli giriş yapabilirmiym ! bilgi verirseniz çok sevinirm 22 aralik çikiş yapiyrum 1 gun içersinde one gore hereket ediym !

             • reply camal ,

              merhabalar ben azerbaycan vatandasıyım 1 sene oturma iznş ihlalim var ceyazi oduyerek giriş çikiş yapa biliröiyim

              • reply Yabancı Danışmanı ,

               Merhaba Camal Bey,
               Bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabiliriniz bunun için ofisimizi ziyaret edebilir yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

              • reply Günay ,

               Selam. Ben Azerbaycan vatandaşıyım. 21 ay Türkiye’de kaçak oldum. Ve 2 hafta önce cezamı ödeyerek Azerbaycan’a geri döndüm giriş çıkış yapmak için. Şimdi Türkiye’ye şartlı giriş yapmak istiyorum. Sorun çıkar mı?

               • reply Ergin ,

                Merhaba, benim kiz arkadasim ve çocuğum ingiliz vatandaşı 90 gun beklemeden giris yaptilar ulkeye. 78 gun sonra geri geldiler yani 12 gun erken. Cikarken 60 ay yasak koymuslar parayi odeyemedigi icin. Bu yasagi nasil kaldırabiliriz? Bunun cozumu nedir acaba

                • reply Yabancı Danışmanı ,

                 Merhaba Engin bey,
                 Kız arkadaşınız için yapılabilecek birşey yok ama çocuğunuzun yasağını kaldırabiliriz, Bu konuyla ilgili size danılmanlık hizmeti sunabiliriz, bizimle iletişime geçip ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

                Yorum Yaz