V84 Şartlı Giriş Yaptırmak

v84

Bilindiği üzere 11 nisan 2014 yılında bir kanun yürürlüğe girdi bu kanunda yazılan şu ki para cezasını ödedikten sonra yurt dışına çıkan yabancıların tekrar yurda girişlerinde bir geçici bir yasak konuluyor ve tekrar bir gün sonrasında bile tekrar ülkeye geldiklerinde kendilerine şartlı giriş formu imzalatılarak Türkiye’ de ikametini alabiliyorlar. Bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti istiyorsanız hemen bizi arayın!

Deport ve V84 Nedir?

Deport diye bilinen şey aslında giriş yasağı demektir. Giriş yasakları ise süreli giriş yasağı ve süresiz giriş yasağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. süreli giriş yasağı yapılan suçun cinsine ve ödenmeyen para cezasına göre değişiklik göstermektedir. Süresiz giriş yasağı ise bir defalığına konulur ve kaldırılana kadar süresiz olarak Türkiye’ye giriş yasaklanır. Süreli giriş yasaklarına örnek olarak vize ihlalinde bulunduğunuz zaman kaçak konumunda Türkiye’ye girdiğiniz zaman , izinsiz çalıştığınız zaman ya da Türkiye’ de bir suça karıştığınız zaman size verilen yasaktır. Süreli giriş yasakları şu anda 11 nisan 2014 tarihinde değişen kanunla birlikte en fazla 5 yıl olur ve daha sonrasında 5 yıl daha uzatılabilir.

Para cezasını ödemeden çıkan yabancılara 5 yıl giriş yasağı konulur bazı yabancılar daha Türkiye’ye gelmem gelirken öderim gibi düşünceye sahip olurlar bu düşünceler yanlıştır. 11 nisan 2014’ de para cezasını ödeyerek giden yabacılara artık kalıcı giriş yasağı konulmuyor. Bundan yararlanarak 10 gün içerisinde ikamet izni alma şartıyla şartlı olarak Türkiye ye giren ve V84 kodu koyulan yabancılar bunu ihmal ettikleri zaman 10 gün içerisinde ikamet izni için yabancılar şubesine başvurmadıkları sürece kendilerine bu sefer ceza olarak bu kez süreli giriş yasağı konulacaktır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply kaan ,

  mrhlar benim eşimin babası 93 gün burada kaldı 3 gün ihlal etti.cezayı ödedik.tekrar ne zaman girebilir.yada şartlı girişle ne zaman türkiyeye girebilir.

  • Yabancı Danışmanı

   reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhaba Kaan Bey,
   Bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabiliriniz bunun için ofisimizi ziyaret edebilir yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

  • reply Azat ,

   Merhaba ben Kırgızistan vatandaşıyım Türkiye’den giderken ceza parasını ödedim ve ben bir ay içi geri dönüş yapmak istiyorum. Nasıl olur bu zaman?

   • Yabancı Danışmanı

    reply Yabancı Danışmanı ,

    Merhaba Azat Bey,
    Bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabiliriniz bunun için ofisimizi ziyaret edebilir yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

   • reply Hidayet ,

    Merhaba sorum şu olucak ben geçen sene ceza parasını ödemediyim için bana 5 senelik giriş yasağı konuldu ama 6ay sonra öyrenci vizesi ile geri döndüm 10gün içinde randevu aldım sadece olarak randevu yerini yani İlçesini yalnış seçdiyim için benim üniversite Sakarya bense İstanbul Pendike aldım randevunu ancak randevu günüm geldiyinde bana burdan ikamet vere bilmeyeceklerini söylediler 6 buçuk ay sonra hava limanında geri döndüyümde ceza parasını ödedim ve bana 3ay giriş yapamayacağımı söylediler şimdi bilmek istediyim ben V84 belgesinden yararlana bilirmiyim daha 10günüm dolmadı İstanbuldan geleni Okuduğunuz için teşekkür ederim

   • reply emrah ,

    Merhaba. Para cezasini odemeden deport edilinler icin v 84 kaununu gecerlimidir?. Simdiden tesekkurler

   • reply Bobur mirzo ,

    Merhaba guç idaresi bana
    Vize ihlali Çalişma İznsiz çalişma….
    30 gun sure verdi surem dolmadan 10 gun once çkiş yapiyorum çikarkan 3 senelik cezamida odiyeceğim tekrarda V84 koduyla 20 gun içersinde şartli giriş yapabilirmiym ! bilgi verirseniz çok sevinirm 22 aralik çikiş yapiyrum 1 gun içersinde one gore hereket ediym !

   • reply camal ,

    merhabalar ben azerbaycan vatandasıyım 1 sene oturma iznş ihlalim var ceyazi oduyerek giriş çikiş yapa biliröiyim

    • Yabancı Danışmanı

     reply Yabancı Danışmanı ,

     Merhaba Camal Bey,
     Bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabiliriniz bunun için ofisimizi ziyaret edebilir yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

    • reply Günay ,

     Selam. Ben Azerbaycan vatandaşıyım. 21 ay Türkiye’de kaçak oldum. Ve 2 hafta önce cezamı ödeyerek Azerbaycan’a geri döndüm giriş çıkış yapmak için. Şimdi Türkiye’ye şartlı giriş yapmak istiyorum. Sorun çıkar mı?

     • reply Ergin ,

      Merhaba, benim kiz arkadasim ve çocuğum ingiliz vatandaşı 90 gun beklemeden giris yaptilar ulkeye. 78 gun sonra geri geldiler yani 12 gun erken. Cikarken 60 ay yasak koymuslar parayi odeyemedigi icin. Bu yasagi nasil kaldırabiliriz? Bunun cozumu nedir acaba

      • Yabancı Danışmanı

       reply Yabancı Danışmanı ,

       Merhaba Engin bey,
       Kız arkadaşınız için yapılabilecek birşey yok ama çocuğunuzun yasağını kaldırabiliriz, Bu konuyla ilgili size danılmanlık hizmeti sunabiliriz, bizimle iletişime geçip ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

      Yorum Yaz

      +9 0212 853 99 90