Göç İdaresi Genel Müdürlüğü

Birçok kişi belki ismini televizyon ve gazetelerden duymuştur özellikle de son dönemlerde yaşanan bu mülteci olaylarından sonra daha sıkça anılmaya başlamıştır. Bu yazımda sizlere göç idaresi genel müdürlüğü hakkında bir paylaşım yapmak istedim. Günümüzde baktığınız zaman göç hareketleri artık uluslar arası bir anlam kazandı. Yalnızca göçle değil beraberinde kültürel boyutlarıyla da uğraşmaktalar.  Bu sayede de ülkemizde kurum olarak gündemin başlarına yerleştirilmiştir. Sözde insanların hareketlerini konu aldığı içinde politikalarını ona göre düzenlemişlerdir.

göç idaresi genel müdürüğü

Bilindiği üzere ülkemiz önemli göç yolları üzerinde yer almaktadır bu nedenle de bir hayli hareketli bir mülteci akını vardır göç idaresi işte bu noktada ülkemizde bulunan mülteci ve ilticacıların ve beraberinde ülkemizde yaşayan yabancıların bir düzen ekseni çerçevesinde hareket etmesini sağlamaktadır. Ülkemize bir yıl boyunca giriş çıkış yapan yabancı ülke vatandaşlarının sayısı yaklaşık olarak 30 milyon civarındadır ve bunlarında 400 bin kadarı ülkemizde ikamet etmektedir.  Ülkemiz konum ve coğrafya itibariyle de doğu ile batının birleştiği doğal bir köprüdür bu nedenle de bir hayli büyük öneme sahiptir.  Ülkemiz göç yolları başta olmak üzere rahatlık bakımından da oldukça refaha sahip olduğundan dolayı hedef ülkeler arasında gösterilmektedir.

Bu yüzden göç idaresi bu yolların tamamında etkin bir yönetim politikası hedeflemektedir. Görev alanları ise strateji ve de güncel politikalar geliştirip bu politikaların aynı zamanda uygulanmasını sağlamaktır. Nitelikli bir personel yapısı vardır ve son dönemlerde de kurulmuş olan en etkin kurumlar arasında başı çekmektedir.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.