Türkiye’de Vize İhlali Yapan Yabancılar

Türkiye’de Vize İhlali Yapan Yabancılar

Yabancıların vize başvuru işlemleri vatandaşı oldukları ülkelerde veya yasal olarak bulunduğu ülkedeki konsolosluklarda yapılır. Türkiye’de de vize başvuruları konsolosluklarda yapılmaktadır. Yabancıların konsolosluklara yapmış olduğu başvurular 90 gün içinde sonuçlandırılır. E-vize uygulamasında da yararlanılabilir. E-vize başvurusu yapıldıktan sonra 24 saat sonrasında yabancıların e-posta adresine ilgili evrak gönderilir. Konsolosluklara yapılacak işlemlerde yaşanabilecek gecikmeler göz önünde bulundurulmalı ve işlemler seyahatlerden en az 1 ay önce yapılmalıdır.

Türkiye’de 180 gün ile 90 gün arasında kalma sürelerini tamamlamış yabancı uyruklu kişiler.  Sınır kapısına gelmeleri durumunda ilgili belgeleri incelemeye tabi tutulur ve verilen izin tarihinden itibaren ikamet izni kalmak şartıyla 10 gün süre içinde bulunduğu bölgede yer alan Yabancı Şube Müdürlüklerine başvuru yapmayı kabul ettiklerini gösteren beyan ile ülke içersine girilmelerine izin verilir. Kanunda belirtilen hususları beyan etmiş olan yabancıların giriş işlemleri yapılır. vize, vize muafiyeti, ikamet izni belgesi, çalışma izin belgesi süreleri için verilen 10 günü aşmış yabancı kişiler haklarında herhangi bir işlem yapılmadan kendiliğinden sınır kapılarına gelmesi durunda ilgili yabancı kişiler hakkında ülkeye giriş yasağı kararı alınmaktadır. Vize, vize muafiyeti, çalışma izni ve ikamet ile ilgili sürenin ihlal edilmesi ve ilgili başvuruların yapılmaması durumunda ise cezalı harç uygulaması söz konusudur. Yabancıların vize ihlali ile ilgili bunun dışında yapılacak yaptırımlarda kanunda belirtilmiştir.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

V84 Şartlı Giriş Yaptırmak

v84

Bilindiği üzere 11 nisan 2014 yılında bir kanun yürürlüğe girdi bu kanunda yazılan şu ki para cezasını ödedikten sonra yurt dışına çıkan yabancıların tekrar yurda girişlerinde bir geçici bir yasak konuluyor ve tekrar bir gün sonrasında bile tekrar ülkeye geldiklerinde kendilerine şartlı giriş formu imzalatılarak Türkiye’ de ikametini alabiliyorlar. Bu konuyla ilgili size danışmanlık hizmeti istiyorsanız hemen bizi arayın!

Deport ve V84 Nedir?

Deport diye bilinen şey aslında giriş yasağı demektir. Giriş yasakları ise süreli giriş yasağı ve süresiz giriş yasağı şeklinde ikiye ayrılmaktadır. süreli giriş yasağı yapılan suçun cinsine ve ödenmeyen para cezasına göre değişiklik göstermektedir. Süresiz giriş yasağı ise bir defalığına konulur ve kaldırılana kadar süresiz olarak Türkiye’ye giriş yasaklanır. Süreli giriş yasaklarına örnek olarak vize ihlalinde bulunduğunuz zaman kaçak konumunda Türkiye’ye girdiğiniz zaman , izinsiz çalıştığınız zaman ya da Türkiye’ de bir suça karıştığınız zaman size verilen yasaktır. Süreli giriş yasakları şu anda 11 nisan 2014 tarihinde değişen kanunla birlikte en fazla 5 yıl olur ve daha sonrasında 5 yıl daha uzatılabilir.

Para cezasını ödemeden çıkan yabancılara 5 yıl giriş yasağı konulur bazı yabancılar daha Türkiye’ye gelmem gelirken öderim gibi düşünceye sahip olurlar bu düşünceler yanlıştır. 11 nisan 2014’ de para cezasını ödeyerek giden yabacılara artık kalıcı giriş yasağı konulmuyor. Bundan yararlanarak 10 gün içerisinde ikamet izni alma şartıyla şartlı olarak Türkiye ye giren ve V84 kodu koyulan yabancılar bunu ihmal ettikleri zaman 10 gün içerisinde ikamet izni için yabancılar şubesine başvurmadıkları sürece kendilerine bu sefer ceza olarak bu kez süreli giriş yasağı konulacaktır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.