İkamet Harçları Ücretleri

İkamet izni belgeleri kanun gereğince değerli kağıtlar arasında yer alıyor bu nedenle de her yıl maliye bakanlığı tarafından belirlenen bir ücrete tabi olmak zorundadır bu belgeleri alırken hiç bir ülke vatandaşları bu ücretten muaf sayılamazlar bu nedenle de en son ocak 2015 yılı itibariyle 55,00 tl olarak kararlaştırılmıştır. Aşağıdaki listede her ülkenin vatandaşları için belirtilmiş ücretler yer almaktadır. Bu rakamlar belirlendikten sonra resmi gazetede yürürlüğe yayınlanarak yürürlüğe girerler. İkamet izinleri her ay olmak üzere hesaplanır burada ilk ay için 13,30tl gibi bir rakam öngörülmektedir bu ilk ayda toplamda 24,80 tl olarak hesaplanır daha sonra izin bir ayı geçtiğinde eğer ki devam edecekse bu kez her ay için 84,20 tl gibi bir rakam daha alınmaktadır. Burada ilk aydan daha sonraki aylarda harç miktarları kesirleri tam ay şeklinde dikkate alınmaktadır. Eğer ki bu süre içerisinde ikamet izni alınmaz ya da sürenin uzatılmaması gibi bir durum oluşursa o zaman aşılan süre boyunca yeniden hesaplanarak harcın miktarı alınır. Bu tahsilin engellenmesi için bir sorun teşkil etmez.

yabancilar_harc_bedelleri

Üstelik böyle bir durumda gece ve de gecikme ücretinin faizi de uygulanmaktadır. İkamet izni harçlarının tespitinde maliye bakanlığı yetkili kılınmıştır. İkamet izni müracaatlarında ikamet tezkere harcı, tek giriş vize harcı ziyaretinde ikamet tezkere ücreti haricinde onu hangi bir Ücret ödenmemektedir.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

 • Bizi Takip Edin

  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://www.yabancidanismani.com/ikamet-harclari-ucretleri.html">
  LINKEDIN
  INSTAGRAM
 • Bize Ulaşın

  Telefon :
  Ofis: +90 0212 853 99 90
  Mobil: +90 0539 920 33 22

  Mail :
  info@yabancidanismani.com

  Adres :
  Cumhuriyet Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı Concepta Plaza Çarşı Girişi No:91/1 Dükkan:13 Beylikdüzü - İSTANBUL

 • Neden Biz?

  Oturma izni ve Çalışma izni konularını başarı ile çözümleyen firmamız aracılıyla yapacağınız tüm işlemlerden %100 memnuniyet garantisi alacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz.

  Hiç çekinmeden bizi arayabilir ya da Beylikdüzü'nde bulunan ofisimizi ziyarete gelebilir ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Sizi Arayalım

  Telefon numaranızı bırakırsanız en kısa zamanda biz sizi arayacağız.

  Ad Soyad

  Telefon

  Konu

+9 0539 920 33 22