İkamet İzni Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

İkamet izninizi uzatmak için işlemlerin neler olduğunu sizine bu yazımızda paylaşmak istedik isterseniz ilk önce bunun için randevu almanıza gerek var mı? Ve de harçlar ne kadar bunların cevaplarına bakarak devam edelim yazımıza.

Eğer ki ikamet izniniz dolmuş ve de bunu uzatmak istiyorsanız daha önceden olduğu gibi emniyete gidip de randevu almanız gerekmiyor bunun için göç idaresinden ikamet izni uzatma seçeneğini kullanıyorsunuz daha sonrasında ise belirlenmiş orandaki harcınızı yatırıyorsunuz bu harç yatırma işlemi sonrasında evraklarınız göç idaresine zaten iletiliyor yani bunun için göç idaresine ya da emniyete gitmenize gerek kalmıyor.

İkamet İzni Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır

Eskiden turistik olarak oturum izni alanlarda ikamet tezkerelerini uzatabiliyorlardı bu durum 2016 yılı itibariyle yine uzatılabiliyor fakat bu sene sonunda bunun ne kadar daha bu şekilde sürdürüleceği belirtilmedi aksine bir karar çıkmadıkça tekrar uzatabiliyorsunuz  eğer ki bu turistik oturma izni gelecek dönemlerde kaldırılır ise bu kez yabancı uyruklu kişilerin burada çalışma izni alması gerekecek hatta gayrimenkul aldıklarında ve ya öğrenci olduklarında bu durum değişebilmektedir.

Uzatma İşlem Süresi Ne Kadardır?

Burada ikamet izninizi uzatma süreniz sizin ikamet sürenizin dolmasına 60 gün yani 2 ay öncesinden başlamaktadır ve de oturumunuzun bittiği gün bu süre sona ermektedir. Bundan sonra oturma izni için başvuramazsınız böyle bir durumda yeniden giriş çıkış yapmanız gerekiyor.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • reply Zarina ,

  Merhabalar benim şartlı girişim var 2015 yılında russiyaya giriş çıkış yaparken onu imzaladım şimdi bu durumda yapabileceğim birşey varmı

  • reply Yabancı Danışmanı ,

   Merhaba Zarina Hanım,
   Şartlı girişten sonra ourma izni almadıysaız en az 2 sene yasak alarak Türkiye’den çıkış yapabilirsiniz.

  • reply tolga bestas ,

   özbekıstan için gecerlımı bu ıslemler 2 ay oldu geldı uzatacak

   • reply Yabancı Danışmanı ,

    Merhaba Tolga bey,
    Uzatma işlemleri için size hizmet verebiliriz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Yorum Yaz