E-Randevu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

e-randevu

E-randevu yabancı uyruklu vatandaşların işlerini kuruma gitmeden online olarak ve de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için oluşturulmuş bir sistemin. Sistemin olumlu yönde bir çok etkisi vardır bu nedenle de kurulduğu günden bu yana oldukça fazla kişi tarafından kullanılmıştır. E-Randevu sistemi göç idaresi genel müdürlüğü tarafından kurulmuştur. Türkiye’ de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler ikamet izni başvurusundan tutunda izinler arası geçişlere dair bir çok kolaylığı sistem üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Bu oluşturulmuş ve hizmete alınmış olan sistem sayesinde bir çok yenilikte aynı zamanda geliştirilmiş oldu çünkü sistemden önce izinleri uzatma işlemlerinde bulunduğunuz il’ in göç idaresi müdürlüklerine gitmek zorunda kalıyordunuz bu da doğal olarak sizde hem bir madde hem de manevi kayba neden oluyordu. Böylelikle artık kurumlar önünde uzun kuyruklar oluşmuyor ve zamanınız boş yere geçirmek zorunda kalmıyorsunuz.  İnternet’ ten aldığınız randevu sayesinde size belirttikleri gün ve saatte orada bulunmanız durumunda işlemleriniz de daha hızlı bir şekilde tamamlanmış oluyor ve siz de gereksiz yere orda saatlerce beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Ülkemiz hem gelişen teknoloji doğrultusunda ve büyümesine paralel olarak da bu şekilde yeniliklere imza atarak ayrıca çağdaş ve modern bir ülke olma kararlığını rahatlıkla gösterebiliyor eskiyle şimdikine bakacak olursanız bir ilaç için dahi uzun saatler hatta günler boyunca kuyrukta beklerken bugün e-randevu gibi güzel oluşumlar sayesinde her işimizi de planlı bir şekilde sorunsuzca gerçekleştirebiliyoruz.

E-randevu alacak kişilerin işlemlerini yürütecek kimselerin dikkatine!

 • Kesinlikle randevunuza belirtilen saatte gitmeniz ve gidişlerde de evraklarınızın tam olarak hazırlanmış olması gerekir.
 • Eğer ki ikamet tezkeresi için başvuracaksanız o zaman yanınızda yeteri kadar harç ücretinin olması gerekir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu iki madde oldukça önemlidir ve ayrıca işlemler için İstanbul’ un dışından başvurmuş olanların ise iptal gerekçeleriyle birlikte hafta içi saat 13.00 – 16.00 saatleri arasında yabancılar şube müdürlüğüne başvurmaları gerekir.

Yorum Yaz

 • Bizi Takip Edin

  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://www.yabancidanismani.com/e-randevu-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz.html">
  LINKEDIN
  INSTAGRAM
 • Bize Ulaşın

  Telefon :
  Ofis: +90 0212 853 99 90
  Mobil: +90 0539 920 33 22

  Mail :
  info@yabancidanismani.com

  Adres :
  Cumhuriyet Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı Concepta Plaza Çarşı Girişi No:91/1 Dükkan:13 Beylikdüzü - İSTANBUL

 • Neden Biz?

  Oturma izni ve Çalışma izni konularını başarı ile çözümleyen firmamız aracılıyla yapacağınız tüm işlemlerden %100 memnuniyet garantisi alacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz.

  Hiç çekinmeden bizi arayabilir ya da Beylikdüzü'nde bulunan ofisimizi ziyarete gelebilir ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Sizi Arayalım

  Telefon numaranızı bırakırsanız en kısa zamanda biz sizi arayacağız.

  Ad Soyad

  Telefon

  Konu

+9 0539 920 33 22