Beylikdüzü Oturma İzni Danışmanlık

Beylikdüzü Oturma İzni Danışmanlık

Yabancılara verilen ikamet izni belgesi öngörülen süre çerçevesinde Türkiye’de ikamet edebilmesine yönelik bir yasal hak verir. 6458 sayılı yabancılar ve uluslar arası koruma kanunu çerçevesinde ikamet izinleri yabacıların vatandaşlık kazandığı ya da yasal olarak bulunduğu ülkede yer alan konsolosluklardan alınır. Belgeyle ilgili ayrıca bir vize düzenlemesine ihtiyaç yoktur. İkamet iznini elinde bulunduran yabancılar vize izni olmaksızın ülkeye giriş ve çıkış yapmakta serbesttirler. İkamet iznine sahip kişiler ülkemiz içersinde yaşamakta olan yabancı bireylerse izni sürelerinin bitmesi durumunda yasada belirtilen şartları hala taşıyorlarsa ikamet ettikleri il içersindeki göç idaresi kurumlarından genellikle bu kurumlar valilik içersinde yer alır. Buralara gidip ikamet izin belgelerinin sürelerini uzatabilirler. Bunlarında dışında yeni bir ikamet iznine ihtiyaç duyulursa da yeni durumlarını arz ederek ikamet izin başvurusunda bulunabilirler.

Beylikdüzü oturma izni danışmanlık sizlere ihtiyacınız olan bilgileri sunacaktır. 6458 sayılı yabancılar ve uluslar arası koruma kanuna göre ikamet izni işlemlerinden refakat uygulaması sonlandırılmıştır. Ülkemizde yaşamak isteyen tüm yabancılar kendi işlemlerini yapmakla hükümlüdür. Her birey için ayrı izin belgesi işlemi yapılmaktadır. Ülkemizde yaşamak isteyen yabancıların ikamet izin başvuruları yabancıların bulundukları ülkelerdeki konsolosluklardan yapılmaktadır. İşlemlerin takibinde de ikamet izin başvuruları da il merkezilerinde yer alan il göç idaresinde takip edilmektedir. İşlemlerin yapılması çok karmaşık olduğundan danışmanlık hizmetiyle işlemlerinizi çok kolay yapabilirsiniz.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.