Türk Vatandaşlığının Evlenme Yoluyla Kazanılması

Türk Vatandaşlığının Evlenme Yoluyla Kazanılma

Aslında bir çok kişi bir Türk vatandaşıyla evlenerek ya da başka bir ülke vatandaşıyla evlenerek o ülkenin vatandaşı olma imkânını yakaladıklarını düşünürler ancak bu durum düşündükleri kadar basit değildir. Bu durum belirli bir şarta bağlanmıştır.  Örneğin evlendiğiniz bir Türk vatandaşı kadın ya da erkekle en az üç yıl evli olmanız gereklidir. Ancak bu şartı yerine getirdikten sonra diğer hakları yerine getirmeye hak kazanabilirsiniz.  Dilerseniz bu üç yılın sonunda hangi şartları yerine getirme zorunluluğunda olacaksınız bunları belirterek başlayalım.

  • Türk devleti için aile yapısı oldukça önemlidir bu nedenle evliliğinizin bir aile birliği içinde yaşanıyor olması gerekir.
  • Eğer ki evlilik birliği içerisinde bir yaşam tarzınız var ise başvuru yapamazsınız bu nedenle bağdaşmayacak tutumlar içerisinde olmamalısınız. Örneğin mantık evliliği yapılmış ve de ayrı yaşanıyor ise.
  • Türk aile birliği olduğu gibi kamu düzeni ve güvenliğine kesinlikle bir engel getirmeme hali içerisinde olmanız gerekir.
  • Başvuru yaptınız ancak Türk vatandaşı olan eşinizin ölüm durumu meydana geldi o zaman ilk şart olan aile yapısı aranmaz

TÜRK VATANDAŞLIĞININ SONRADAN KAZANILMASI

Türk vatandaşı olmak isteyen bir yabancı kanunda belirtilmiş olan şartları kesinlikle yerine getiriyor olması gereklidir bu şartlardan bir tanesi yerine getirilmemesi durumunda başvuru yapmış dahi olsalar reddedileceklerdir.  Yani şunu söyleyebiliriz başvuru yapmış olmak sizin türk vatandaşlığına geçeceğiniz hakkını kesinlikle vermez.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.