oturma izni

Türkiye’de Oturma İzni Süreleri Ne Kadardır?

Türkiye’ de yabancıların oturma izin süreleri belli başlı kriterlere göre ayarlanmıştır bu nedenle oturma iznini bir kez aldınız diyelim bu süresiz bir şekilde değildir bunun için size belirtilen süreler vardır bu süreler genellikle sizin Türkiye’ de bulunma koşullarınıza göre değişmektedir. Örneğin bir öğrenci iseniz aldığınız alacağınız oturma izninizin süresi farklı çalışan biri iseniz onun oturma izni süresi farklıdır.

Bu sürelerin sonunda ise oturma izninizin süresini de uzatabilmek gibi bir şansınız vardır. eğer ki size verilen oturma izninin süresi dolmuş ise o zaman yeniden başvurmak için ikamet sürenizin dolmasından sonra 15 günlük bir süreniz vardır. bu 15 gün içerisinde emniyete başvurarak sürenizin uzatılmasını talep edebilirsiniz.

Oturma izni başvuruları en fazla 4 kez olarak planlanmıştır dörtten fazla başvuruda bulunamazsınız. Eğer ki bulunduğunuz adres ya da şehri değiştirmeniz gerekiyorsa o zaman yapmanız gereken aynı oturma izni üzerinden işlem yaptırmaktır bunun için yeniden bir oturma izni çıkartmanıza gerek yoktur.

oturma izni

 YABANCILAR OTURMA İZİNİ İKAMET TEZKERELERİNİN SÜRESİ VE UZATILMASI

Yabancı bir ülke vatandaşının ülkemizde oturma izni süresi beş yıldır. Bu karşılıklı anlaşma gereğince uzun ya da daha kısa olmak kaydı ile değişiklik gösterebilmektedir.

YABANCILAR OTURMA İZNİ İKAMET TEZKERELERİNİ KAYBEDENLER

Eğer ki Türkiye’ de oturma izniniz herhangi bir nedenden dolayı kaybetmiş iseniz bu çalınmış olabilir o zaman gerekli mercilere mutlaka müracaat etme mecburiyeti doğurur.  Başvuru sonrasında işlemleriniz kontrol edilerek yeniden çıkartılır.

Soru ve Sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek sistemimizden, telefon numaralarımızdan ya da ofisimizden bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 • Bizi Takip Edin

  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://www.yabancidanismani.com/etiket/oturma-izni-suresi">
  LINKEDIN
  INSTAGRAM
 • Bize Ulaşın

  Telefon :
  Ofis: +90 0212 853 99 90
  Mobil: +90 0539 920 33 22

  Mail :
  info@yabancidanismani.com

  Adres :
  Cumhuriyet Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı Concepta Plaza Çarşı Girişi No:91/1 Dükkan:13 Beylikdüzü - İSTANBUL

 • Neden Biz?

  Oturma izni ve Çalışma izni konularını başarı ile çözümleyen firmamız aracılıyla yapacağınız tüm işlemlerden %100 memnuniyet garantisi alacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz.

  Hiç çekinmeden bizi arayabilir ya da Beylikdüzü'nde bulunan ofisimizi ziyarete gelebilir ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Sizi Arayalım

  Telefon numaranızı bırakırsanız en kısa zamanda biz sizi arayacağız.

  Ad Soyad

  Telefon

  Konu

+9 0539 920 33 22